Aktualności

2011
lipiec07

Przerwy w dostawie wody w rejonie ulicy Królewieckiej

W dniach 8-11 lipca 2011 roku w rejonie ulicy Królewieckiej mogą wystąpić chwilowe przerwy w dostawie wody do mieszkań spowodowane pracami na sieci wodociągowej, które są prowadzone w związku z przebudową infrastruktury drogowej wokół powstającego stadionu. Najtrudniejsze roboty, a więc i ewentualny brak wody, zaplanowane są na godziny nocne. Przepraszamy za utrudnienia.

2011
marzec04

Zmiany w organizacji ruchu na Maślicach

W nocy z 5 na 6 marca 2011 r. (z soboty na niedzielę) planowane jest wdrożenie zmian w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Królewiecka/Pilczycka. Szczególnym utrudnieniem będzie ograniczenie wyjazdu z osiedla Maślice w kierunku centrum. Przepraszamy za utrudnienia.

Ulica Pilczycka zostanie połówkowo zamknięta od skrzyżowania z Królewiecką w kierunku północnym. Niemożliwy będzie wyjazd z ulicy Maślickiej w kierunku centrum, objazd - ulicą Maślicką w przeciwną stronę, do skrzyżowania Maślicka/Królewiecka. Objazd dla autobusów MPK został wytyczony ulicami Maślicką i Warmińską do Królewieckiej. Wjazd od centrum w zwężoną do połowy ul. Maślicką bez zmian.

Na ul. Królewieckiej nastąpi przełożenie ruchu dwukierunkowego z istniejącej północnej jezdni ul. Królewieckiej na nowo wykonaną jezdnię południową (tzw. "przewiązka" na wysokości posesji Królewiecka 5).

Schematyczny zarys zmian naniesiony na zdjęcie satelitarne. Na czerwono objazd dla samochodów, na żółto dla autobusów komunikacji zbiorowej.

2010
listopad26

Królewiecka częściowo po nowej jezdni

Od soboty 27 listopada 2010 roku zostaną wprowadzone tymczasowe zmiany organizacji ruchu na ul. Królewieckiej. Na odcinku nowobudowanego ronda na skrzyżowaniu z ul. Śląska, oraz w jego sąsiedztwie ruch zostanie poprowadzony nowo wybudowaną jezdnią północną, aby na jezdni południowej mogła zostać ułożona ostatnia, ścieralna warstwa nawierzchni. Udostępnienie jezdni północnej nie powinno powodować utrudnień w ruchu.

2010
listopad10

Rozpoczęły się prace na spornym gruncie

W związku z przebudową ulicy Królewieckiej i zagospodarowaniem terenu po północnej stronie powstającego stadionu na przejętym 9 listopada 2010 roku terenie przy ul. Pilczyckiej rozpoczęły się prace budowlane. Trwa rozbiórka szklarni.

2010
wrzesień10

Nowa jezdnia ul. Królewieckiej

Od 11 września 2010 planowane jest oddanie do ruchu nowo wybudowanej jezdni południowej ul. Królewieckiej wraz z fragmentem ronda na skrzyżowaniu z ulicą Śląska. Otwierany jest odcinek drogi od wiaduktu pod AOW do planowanego przy stadionie centrum handlowego.

2008
grudzień12

Wizualizacje

Nazwa zadania inwestycyjnego:

Przebudowa ul. Królewieckiej wraz z zagospodarowaniem terenu po północnej części Stadionu Euro 2012

Tryb:

zaprojektuj i wybuduj

Prace przygotowawcze (koncepcja, PFU, decyzja środowiskowa, decyzja lokalizacyjna):

ogłoszenie przetargu: I kw. 2008

otwarcie ofert: II kw. 2008

rozpoczęcie realizacji: II kw. 2008

czas na realizację [miesięcy]: 5

koniec realizacji: IV kw. 2008

Realizacja (relizacja projektu, robót budowlanych):

ogłoszenie przetargu: I kw. 2009

otwarcie ofert: II kw. 2009

rozpoczęcie projektowania: III kw. 2009

rozpoczęcie realizacji: II kw. 2010

czas na realizację robót budowlanych [miesięcy]: 12

koniec realizacji robót budowlanych: II kw. 2011

Wartość brutto ogółem [wg. umowy z wykonawcą]:

23 954 027,78

Propozycja dofinansowania ze środków zewnętrznych:

RPO


Podane terminy i kwoty, w niektórych przypadkach mogą być korygowane.