Aktualności

2011
sierpień31

Do ruchu udostępnione obie jezdnie ul. Lotniczej

Od środy 31 sierpnia 2011 r. kierowcy mogą w jeszcze większym zakresie korzystać z przebudowywanego odcinka ulicy Lotniczej. W związku z otwarciem autostradowej obwodnicy Wrocławia do ruchu udostępniona została południowa jezdnia Lotniczej co ma szczególne znaczenie dla podróżujących od AOW w kierunku centrum. Przypominamy jednocześnie, że realizacja tego odcinka drogi (od pętli Pilczyce do ul. Kosmonautów) przewidziana jest do października, a wiec wciąż możliwe są utrudnienia. Za ewentualne uciążliwości przepraszamy.

Do przyszłego tygodnia nowowykonana nawierzchnia musi poczekać na oznakowanie poziome, malowane na jezdni. W weekend planowane jest udostępnienie do użytku kolejnych elementów infrastruktury drogowej w tym rejonie. Chodzi o zjazdy do alei Śląska i fragment tej ulicy przebiegający między nimi pod ul. Lotniczą.

2011
lipiec18

Kładka dla pieszych połączyła dwa brzegi

W związku z przebudowa ulicy Lotniczej powstaje cały szereg obiektów inżynierskich – most na Ślęzie, wiadukt nad esplanadą stadionu, tunele dla pieszych od przystanku, wiadukty kolejowy i nad aleją Śląską. Jednak jedną z najładniejszych konstrukcji jest najmniejszy mostek, który właśnie połączył dwa brzegi Ślęzy. Kładkę pieszo-rowerowa powstawała w dużej części nocą żeby dźwigi nie przeszkadzały kierowcom.

2011
czerwiec20

Koniec objazdu ul. Lotniczej

W nocy z wtorku na środę 21/22 czerwca 2011 r. planowane jest udostępnienie do ruchu mostu na Ślęzie w ciągu ul. Lotniczej. W związku z tym szykowane są zmiany tymczasowej organizacji ruchu obowiązującej w ramach realizacji projektu Przebudowa ul. Lotniczej w ciągu drogi krajowej nr 94 we Wrocławiu – etap II.

Przede wszystkim przestaje obowiązywać objazd wyznaczony tzw. starą ulicą Lotniczą. Przejazd w obu kierunkach poprowadzony zostaje po północnej nitce nowej jezdni.

Przypominamy, że za wiaduktami ruch do ul. Kosmonautów kierowany jest na południową jezdnię.

2011
maj13

Przejazd kolejowy nie będzie wstrzymywał ruchu na objeździe ul. Lotniczej

W nocy z soboty na niedzielę 14/15 maja 2011 r. planowane jest częściowe udostępnienie do ruchu nowych wiaduktów na ul. Lotniczej – nad linią kolejową i nad al. Śląską. W związku z tym szykowane są zmiany tymczasowej organizacji ruchu obowiązującej w ramach realizacji projektu Przebudowa ul. Lotniczej w ciągu drogi krajowej nr 94 we Wrocławiu – etap II.

Pierwszą korzyścią będzie ominięcie przejazdu kolejowego powodującego korki na prowadzącej do Leśnicy drodze dotychczasowej trasy objazdowej.

Opis nowej organizacji ruchu (dla jadących dotychczasowym objazdem od centrum):

 • nowy fragment jezdni tymczasowej przed mostem tramwajowym,
 • wjazd na nowe wiadukty przez południową łącznicę ulicy Lotniczej,
 • przejazd północną nitką nowej jezdni,
 • za wiaduktami ruch do ul. Kosmonautów ponownie przez południową jezdnię.

Po tej samej trasie ma być zorganizowany ruch w kierunku przeciwnym.

W drugiej połowie czerwca należy spodziewać się kolejnych zmian organizacji ruchu sprzyjających dalszej poprawie działania przebudowywanego układu komunikacyjnego. Przepraszamy za utrudnienia.

2011
marzec02

Na Lotniczej już wiosna

Realizacja projektu Przebudowa ul. Lotniczej w ciągu drogi krajowej nr 94 we Wrocławiu - etap II nie może sobie pozwolić na dłuższe przerwy. A lepsza pogoda jest natychmiast wykorzystywana by budowę posunąć jeszcze bardziej do przodu.

Szalowanie ścian pochylni przy tunelowym przejściu dla pieszych

Konstrukcja przyczółka wschodniego mostu na rzece Ślęzie

Zbrojenie i szalowanie przyczółka zachodniego mostu na Ślęzie

Wiadukt nad esplanadą stadionu po sprężeniu ustroju nośnego, jezdnia północna

Zbrojenie schodów przejścia tunelowego dla pieszych

Wykonanie materaca z kruszywa jako podłoża pod odtworzenie nasypu pomiędzy wiaduktami nad torami kolejowymi i aleją Śląską, widoczny obiekt nad torami po montażu belek strunobetonowych

Przygotowanie do wykonania betonu wyrównawczego pod pochylnie – południowy tunel dla pieszych

Przygotowanie do wykonania betonu wyrównawczego pod pochylnie – południowy tunel dla pieszych

Przygotowanie do betonowania ustroju nośnego jezdni północnej na wiadukcie nad al. Śląską

2011
styczeń12

Wysoki stan wody na Ślęzie utrudnia roboty na Lotniczej

Przebudowa ulicy Lotniczej prowadzona mimo trudnych warunków atmosferycznych postępowała nawet w czasie największych mrozów. Jednak roztopy zmusiły Wykonawcę do przerwania prac przy budowie mostu. Częściowo trzeba było także ewakuować sprzęt. Jednak pozostałe roboty są w miarę możliwości kontynuowane.

2010
listopad15

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty - Zapytanie ofertowe dot. Zamówienia pn. Opracowanie projektu zamiennego ustroju nośnego mostu nad rzeką Ślęzą z monolitycznego, żelbetowego na prefabrykowany w ramach realizacji zadania 02050 - Przebudowa ul. Lotniczej w ciągu drogi krajowej nr 94 we Wrocławiu - etap II

2010
listopad08

Zapytanie ofertowe ZP/21/02050/2010

Zapytanie ofertowe dot. Zamówienia pn. Opracowanie projektu zamiennego ustroju nośnego mostu nad rzeką Ślęzą z monolitycznego, żelbetowego na prefabrykowany w ramach realizacji zadania 02050 - Przebudowa ul. Lotniczej w ciągu drogi krajowej nr 94 we Wrocławiu - etap II

2010
sierpień19

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty w przetargu ZP/30/PN/2010: "Świadczenie usług laboratoryjnych w zakresie wykonania badań ciągłości pali dla zadania 02050 Przebudowa ul. Lotniczej w ciągu drogi krajowej nr 94 we Wrocławiu - etap II."

2010
sierpień10

Ogłoszenie przetargu nieograniczonego ZP/30/PN/2010

Świadczenie usług laboratoryjnych w zakresie wykonania badań ciągłości pali dla zadania 02050 Przebudowa ul. Lotniczej w ciągu drogi krajowej nr 94 we Wrocławiu - etap II.

2010
czerwiec01

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty w przetargu ZP/17/PN/2010: "Nadzór geodezyjny dla zadania: 02050 Przebudowa ulicy Lotniczej w ciągu drogi krajowej 94"

2010
maj28

Lotnicza - Palowanie pod wiadukt nad esplanadą

Wykonawca przebudowy ul. Lotniczej rozpoczął już przygotowania do budowy nowych konstrukcji. Ruszyło palowanie czyli wykonywanie pali w gruncie, na których zostaną posadowione poszczególne obiekty. Trwające już prace dotyczą wiaduktu nad esplanadą stadionu.

Za pośrednictwem pali są przekazywane obciążenia na podłoże. W tym przypadku są to pale wykonywane na miejscu, wiercone, z wyciąganą obudową, żelbetowe. Nasze pale są wiercone na głębokość 12-16 m (różnie na różnych podporach). Wykonywane będą do połowy września.

2010
maj12

Ogłoszenie przetargu nieograniczonego ZP/17/PN/2010

Nadzór geodezyjny dla zadania: - 02050 - Przebudowa ul. Lotniczej w ciągu drogi krajowej nr 94 we Wrocławiu - etap II; - Budowa ul. Drzymały w nowym przebiegu pomiędzy łącznicami węzła z drogą krajową nr 94 do planowanego parkingu przy stadionie w ramach zadania 02050 - Przebudowa ul. Lotniczej w ciągu drogi krajowej nr 94 we Wrocławiu - etap II

2010
maj11

Unieważnienie postępowania

Informacja o unieważnieniu postępowania ZP/10/PN/2010

2010
maj06

Rusza Przebudowa ulicy Lotniczej w ciągu drogi krajowej nr 94 we Wrocławiu - etap II

Rozpoczyna się ostatni etap przebudowy ulicy Lotniczej, odcinka zlokalizowanego w sąsiedztwie stadionu Euro 2012. Aby przeprowadzić budowę bezpiecznie i szybko ulica Lotnicza na czas realizacji musi zostać zamknięta w nocy z piątku na sobotę 7/8 maja 2010 r. Przepraszamy za utrudnienia.

Inwestycja jest niezbędna ze względu na stan techniczny w jakim obecnie znajduje się droga. Stare wiadukty nad linią kolejową od dłuższego czasu zamknięte są dla cięższych pojazdów, a auta osobowe muszą jeździć po zwężonej jezdni. Nawet autobusy mają ograniczony dostęp do Leśnicy. To za kilkanaście miesięcy powinno się to zmienić. Przebudowa stanowi ponadto wstęp do budowy nowego połączenia między centrum a osiedlem Leśnica, połączenia, które powinno uwolnić mieszkańców od nadmiernego natężenia ruchu. Do tego zmodernizowana ulica skomunikuje powstającą arenę sportową z autostradową obwodnicą Wrocławia, a za jej pośrednictwem także z innymi częściami miasta i z krajem w ogóle.

Warte ponad 80,05 mln zł przedsięwzięcie jest bardzo skomplikowane technicznie. Wykonawca będzie musiał wybudować od nowa cały szereg obiektów inżynierskich. Przebudowa dotyczy odcinka ulicy Lotniczej o długości ok. 600 m. Droga będzie szersza i będzie przebiegała wyżej niż obecnie.

 • Stary most na Ślęzie zostanie zastąpiony nową konstrukcją.
 • Obok powstanie kładka dla pieszych i rowerzystów.
 • Na ulicy Lotniczej zostanie wybudowany także wiadukt nad esplanadą stadionu.
 • Powstaną specjalne tunele aby umożliwić pieszym przejście od przystanków na ul. Lotniczej w kierunku stadionu.
 • Dalej będą budowane zjazdy dla samochodów.
 • Przy okazji powstanie nowy fragment ulicy Śląska pod Lotniczą.
 • A Lotnicza przeprowadzona zostanie nad nią kolejnym wiaduktem.
 • Ostatni wiadukt ma być zbudowany nad torami kolejowymi.

Specjalnie na potrzeby tej inwestycji powstał tymczasowy objazd przebudowywanego odcinka ul. Lotniczej. Poprowadzony jest od strony centrum przez most tramwajowy, śladem starej ulicy Lotniczej do połączenia ulic Szczecińskiej i Kosmonautów. Największych utrudnień w ruchu należy spodziewać się w pobliżu przejazdu kolejowego przez torowisko przecinające tymczasowe połączenie.

Po części objazdu przez jakiś czas będą kursowały także tramwaje. Jednak niebawem rozpoczną się w tym rejonie kolejne inwestycje, które wstrzymają na pewien okres również komunikację szynową.

2010
kwiecień16

Ogłoszenie przetargu nieograniczonego ZP/10/PN/2010

Nadzór geodezyjny dla zadania:
- 02050 - Przebudowa ul. Lotniczej w ciągu drogi krajowej nr 94 we Wrocławiu - etap II;
- Budowa ul. Drzymały w nowym przebiegu pomiędzy łącznicami węzła z drogą krajową nr 94 do planowanego parkingu przy stadionie w ramach zadania 02050 - Przebudowa ul. Lotniczej w ciągu drogi krajowej nr 94 we Wrocławiu - etap II.

2010
kwiecień07

Kontrakt na Przebudowę ul. Lotniczej podpisany

W dniu 7 kwietnia 2010 roku została podpisana umowa z Wykonawcą na realizację projektu "Przebudowa ul. Lotniczej w ciągu drogi Krajowej nr 94 – etap II". Wykonawcą jest konsorcjum firm: Mostostal Warszawa S.A. i Acciona Infraestructuras S.A.

2010
marzec01

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty w przetargu ZP/37/PN/2009:
"02050 - Przebudowa ul. Lotniczej w ciągu drogi krajowej nr 94 we Wrocławiu - etap II
• Budowa ul. Drzymały w nowym przebiegu pomiędzy łącznicami węzła z drogą krajową nr 94 do planowanego parkingu przy stadionie w ramach zadania 02050 - Przebudowa ul. Lotniczej w ciągu drogi krajowej nr 94 we Wrocławiu - etap II"

2009
grudzień14

Zwolnij na ulicy Lotniczej

Od 15 grudnia 2009 roku kierowcy wjeżdżający do Wrocławia ulicą Lotniczą muszą zwrócić uwagę na znaki zwalniające ruch w rejonie mostu na rzece Ślęzie.

W związku z budową drogi tymczasowej, potrzebnej na czas planowanej w niedalekiej przyszłości przebudowy ulicy Lotniczej, wprowadzone zostanie zwężenie jezdni na jednym pasie ruchu.

Za utrudnienia przepraszamy!

2009
październik30

Zestawienie ofert do postępowania ZP/37/PN/2009

Zestawienie ofert w przetargu: "02050 - Przebudowa ul. Lotniczej w ciągu drogi krajowej nr 94 we Wrocławiu - etap II; Budowa ul. Drzymały w nowym przebiegu pomiędzy łącznicami węzła z drogą krajową nr 94 do planowanego parkingu przy stadionie w ramach zadania 02050 - Przebudowa ul. Lotniczej w ciągu drogi krajowej nr 94 we Wrocławiu - etap II"

Zamawiający przewidział na realizację zadania 118 601 054,30 zł.

2009
wrzesień11

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty w przetargu ZP/24/PN/2009 "Budowa tymczasowej drogi objazdowej wraz z budową przejazdu kolejowego dla realizacji zadania 02050 - przebudowa ul. Lotniczej w ciągu drogi krajowej nr 94 we Wrocławiu - etap II."

2009
lipiec30

Zestawienie ofert do postępowania ZP/24/PN/2009

Zestawienie ofert do zadania: "Budowa tymczasowej drogi objazdowej wraz z budową przejazdu kolejowego dla realizacji zadania 02050 - przebudowa ul. Lotniczej w ciągu drogi krajowej nr 94 we Wrocławiu - etap II."

2009
lipiec28

Ogłoszenie przetargu nieograniczonego ZP/37/PN/2009

• 02050 -Przebudowa ul. Lotniczej w ciągu drogi krajowej nr 94 we Wrocławiu - etap II
• Budowa ul. Drzymały w nowym przebiegu pomiędzy łącznicami węzła z drogą krajową nr 94 do planowanego parkingu przy stadionie w ramach zadania 02050 - Przebudowa ul. Lotniczej w ciągu drogi krajowej nr 94 we Wrocławiu - etap II

2009
czerwiec18

Ogłoszenie przetargu nieograniczonego ZP/24/PN/2009

Przetarg nieograniczony na: Budowa połączenia tymczasowej drogi objazdowej wraz z budową przejazdu kolejowego dla realizacji zadania 02050 - przebudowa ul. Lotniczej w ciągu drogi krajowej nr 94 we Wrocławiu - etap II.

Nazwa zadania inwestycyjnego:

Przebudowa ul. Lotniczej w ciągu drogi krajowej nr 94 we Wrocławiu – etap II

Tryb:

projekt - realizacja

Prace przygotowawcze (koncepcja, decyzja środowiskowa, decyzja lokalizacyjna, projekt budowlany):

ogłoszenie przetargu: I kw. 2008

otwarcie ofert: II kw. 2008

rozpoczęcie realizacji: II kw. 2008

czas na realizację [miesięcy]: 13

koniec realizacji: III kw. 2009

Realizacja (roboty budowlane):

ogłoszenie przetargu: III kw. 2009

otwarcie ofert: IV kw. 2009

rozpoczęcie realizacji: II kw. 2010

czas na realizację robót budowlanych [miesięcy]: 14

koniec realizacji robót budowlanych: III kw. 2010

Wartość brutto ogółem zgodnie z umową [tysięcy PLN]:

80 600,0

Propozycja dofinansowania ze środków zewnętrznych:

brak


Podane terminy i kwoty, w niektórych przypadkach mogą być korygowane.