Aktualności

2011
kwiecień05

Nocne utrudnienia na ul Strzegomskiej

Sprzyjająca pogoda umożliwia prowadzenie wstrzymanych zimą prac na ul. Strzegomskiej. Co noc w godzinach 22.00-06.00 do końca tygodnia będzie układana ostania warstwa nawierzchni. Z drobnymi utrudnieniami ruchu związanymi z pracami przygotowawczymi należy liczyć się już od dzisiaj. Od nocy 6/7 kwietnia w wymienionych godzinach samochody w jednym kierunku będą kierowane przez pas ruchu przeznaczony dla autobusów.

Przepraszamy za utrudnienia!

2010
grudzień22

Południowa jezdnia ul. Strzegomskiej przejezdna

W nocy ze środy na czwartek 22/23 grudnia 2010 r. planowane jest udostępnienie dla ruchu przebudowanej południowej jezdni ulicy Strzegomskiej wraz z nowym mostem na Ślęzie. Na całym odcinku realizowanej inwestycji - od ronda przy ul. Granicznej do skrzyżowania z ul. Nowodworską - będzie obowiązywała docelowa organizacja ruchu. Prosimy o zwrócenie uwagi na zmiany w oznakowaniu i apelujemy o ostrożną jazdę, zwłaszcza w miejscach gdzie jezdnie przekraczają piesi.

2010
grudzień08

Na Strzegomskiej trwają prace mimo niepogody

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych wykonawca, firma Skanska, robi wszystko aby udostępnić południową jezdnię ulicy Strzegomskiej do ruchu. Specjalna nagrzewnica ma zapewnić odpowiednią temperaturę. Dzięki niej zostaje także odparowana wody. Niemniej nadzór cały czas sprawdza czy są spełnione parametry wymagane przy tej technologii układania nawierzchni.

2010
listopad30

Strzegomska czeka na lepszą pogodę

W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi planowane w tym tygodniu udostępnienie do ruchu południowej jezdni ulicy Strzegomskej na odcinku między ulicami Nowodworską i Graniczną nie może być zrealizowane. Przepraszamy za utrudnienia! Wykonawca przystąpi do przerwanych robót natomiast gdy tylko będzie to możliwe, czyli wg prognoz meteorologicznych w przyszłym tygodniu.

2010
listopad18

Zamkniecie wylotu ulicy Estońskiej w Strzegomską

W związku z Budową połączenia Obwodnicy Śródmiejskiej z Portem Lotniczym we Wrocławiu - etap I (ulica Strzegomska na odcinku między ulicami Nowodworską i Graniczną) od soboty 20 listopada 2010 roku zamknięte zostanie połączenie osiedla Muchobór Mały ze Strzegomską przez ul. Estońską. Przejazd na powrót zostanie udostępniony wraz z oddaniem do użytku modernizowanej jezdni ulicy Strzegomskiej, co planowane jest z końcem listopada 2010 r. Przepraszamy za utrudnienia!

Informujemy jednocześnie, że prace prowadzone na ulicy Strzegomskiej nie mają związku z budową autostradowej obwodnicy Wrocławia (inwestycja GDDKiA) nie mogą zatem mieć wpływu na termin zakończenia tej ostatniej.

2010
listopad04

W sobotę poważne utrudnienia ruchu na ul. Strzegomskiej

W sobotę 6.11.2010 od godziny 6 rano do południa będzie utrudniony przejazd przez most na Ślęzie w ciągu ulicy Strzegomskiej. W ramach projektu Budowa połączenia Obwodnicy Śródmiejskiej z Portem Lotniczym we Wrocławiu – etap I powstaje most na nowej jezdni, który budowany jest częściowo z gotowych prefabrykatów. W sumie do zamontowania jest 12 belek.

Dłużyce przygotowane do montażu oczekujące na nieczynnym jeszcze fragmencie ulicy Strzegomskiej (od ul. Rogowskiej w kierunku Gubińskiej) sukcesywnie będą podjeżdżały na funkcjonujący już most, po czym dźwig po jednej belce będzie układał na przygotowanych podporach mostu budowanego.

W czasie kiedy dłużyca będzie stała na moście – obowiązywać będzie ruch wahadłowy sterowany przez pracowników odpowiedzialnych za kierowanie ruchem. W momencie kiedy belka będzie unoszona przez dźwig trzeba będzie na chwilę całkowicie zamknąć ruch.

Przepraszamy za utrudnienia!

Podobna operacja została przeprowadzona wiosną na uruchomionym już moście.

2010
wrzesień09

Ulica Gubińska otwarta

Ulga dla mieszkańców Nowego Dworu i Muchoboru Małego - od 9 września 2010 do ruchu przywrócone zostaje połączenie ulic Gubińskiej i Strzegomskiej. Na swoje stałe trasy wracają autobusy 109, 122, 126, 139, 241, 246, 409 i 609.

2010
sierpień16

Ulicą Strzegomską przez nowy most

W ramach realizacja inwestycji Budowa połączenia obwodnicy śródmiejskiej z Portem Lotniczym we Wrocławiu – etap I powstaje nowy most na Ślęzie a jego budowa przekroczyła niedawno półmetek. W nocy 17/18 sierpnia 2010 roku dla ruchu zostaje udostępniony most na jezdni północnej. Do zakończenia budowy, czyli także do zakończenia mostu na jezdni południowej, samochody będą jeździły po nim w obie strony.

2010
lipiec07

Zamknięcie ulicy Gubińskiej - utrudnienia na Nowym Dworze

W nocy z 9 na 10 lipca 2010 r. zostanie zamknięta ulica Gubińska – na odcinku od ulicy Strzegomskiej do ulicy Budziszyńskiej. Zmiana organizacji ruchu wprowadzona zostaje w związku z inwestycją Budowa połączenia Obwodnicy Śródmiejskiej z Portem Lotniczym we Wrocławiu – etap I, czyli z przebudową ul Strzegomskiej.

Wykonawca robót firma Skanska rozpoczyna na odcinku od ulicy Granicznej do Nowodworskiej realizację kolejnego etapu. Całkowite zamknięcie połączenia z ul. Gubińską ma na celu ograniczenia uciążliwości dla mieszkańców, które dzięki temu można skrócić do okresu wakacji. Planowane wcześniej etapowanie prac i zamykanie po kolei poszczególnych fragmentów ulicy powodowałyby ograniczenia na Gubińskiej trwające do końca inwestycji. Przepraszamy z utrudnienia.

Zamknięty odcinek można objeżdżać ulicami Rogowską bądź Nowodworską.

Nowa organizacja ruchu powoduje także zmiany tras linii autobusowych 109, 122, 126, 409, 609 oraz nocnych 241, 246, które będą kursować od ulicy Strzegomskiej przez Nowodworską. Autobusy ww. linii muszą omijać przystanek przy skrzyżowaniu ulicy Strzegomskiej i Gubińskiej.

Zakończenie tego etapu robót oraz powrót autobusów na stałe trasy przejazdu w tym rejonie powinno nastąpić pod koniec wakacji.

Orientacyjny plan objazdów i przebieg tras linii autobusowych w rejonie prowadzonych robót na Nowym Dworze przedstawiają załączone infografiki.

2010
czerwiec04

Zmiana organizacji ruchu na ul. Strzegomskiej

W związku z budową połączenia obwodnicy Śródmiejskiej z Portem Lotniczym we Wrocławiu – etap I w nocy z 05 na 06 czerwca 2010 r. do ruchu zostanie udostępniona jezdnia północna. W zamian wykonawca rozpocznie prace na jezdni południowej.

Przepraszamy za utrudnienia.

2010
maj06

Rośnie most, który połączy obwodnicę śródmiejską z lotniskiem

Przebudowa ul. Strzegomskiej związana jest nową przeprawą przez Ślęzę. Powstający most budowany jest częściowo gotowych prefabrykatów. Belki przywożone są w nocy i układane w dzień. Połowę prac wykonano w piątek. Kolejne czynności w sobotę 8 maja 2010 r.

2009
listopad27

Utrudnienia komunikacyjne na ul. Strzegomskiej

W związku z budową połączenia Obwodnicy Śródmiejskiej z Portem Lotniczym we Wrocławiu – etap I od soboty 28.11.2009 roku wykonawca wprowadzi zmiany organizacji ruchu w rejonie ulicy Strzegomskiej między estakadą Gądów i ul. Rogowską.

Rozpoczynają się prace utrudniające ruch na skrzyżowaniach ulic Nowodworskiej ze Strzegomską i Rogowskiej ze Strzegomską. Na wlotach ulic Nowodworskiej i Rogowskiej będzie zwężona jezdnia. W rejonie skrzyżowania Strzegomskiej z Nowodworską przejazd w stronę Granicznej na drugą jezdnie zostanie usytuowany bliżej estakady Gądów.

Przepraszamy za utrudnienia.

2009
listopad06

Nowa jezdnia na ulicy Strzegomskiej

Trwają intensywne prace przy Budowie połączenia Obwodnicy Śródmiejskiej z Portem Lotniczym we Wrocławiu – etap I. Wykonawca, firma Skanska dąży do zakończenia robót na sieci uzbrojenia podziemnego. W wielu miejscach układa już stabilizację pod jezdnię, a nawet wykonuje nowe krawężniki.

Ułożona warstwa stabilizacji w trakcie zabezpieczania folią przed wpływem warunków atmosferycznych

W tym miejscu będzie ułożony nowy ciepłociąg – widoczne kolizje z siecią gazową i wodociągową oraz kablami energetycznymi

Warstwa stabilizacji

Rozpoczynamy układanie krawężników

Warstwy stabilizacji – po prawej stronie teren przyszłej jezdni, po lewej rezerwa terenu pod torowisko tramwajowe

2009
sierpień18

Przebudowa ulicy Strzegomskiej w toku

Budowa połączenia Obwodnicy Śródmiejskiej z Portem Lotniczym we Wrocławiu – etap I już rozpoczęta. Prace ruszyły w pierwszych dniach sierpnia. Wykonawcą jest firma Skanska.

Wykonawca zajmuje się m.in. zdejmowaniem warstwy Humusu pod jezdnię północną. Prowadzone są rozbiórki na terenach ogródków działkowych. Ostatnie zdjęcia pokazują wykonywanie ścianek szczelnych potrzebnych do budowy kanału deszczowego.

2009
lipiec16

Umowa na Budowę połączenia Obwodnicy Śródmiejskiej z Portem Lotniczym we Wrocławiu - etap I

Wkrótce firma Skanska rozpocznie przebudowę ul. Strzegomskiej na odcinku między estakadę Gądowianką a rondem przy ul. Granicznej. W dniu 16 lipca 2009 roku została podpisana z tym przedsiębiorstwem umowa na wykonanie tego zadania.

Planowana inwestycja umożliwi skomunikowanie obwodnicy śródmiejskiej z lotniskiem. W trakcie przebudowy ulica Strzegomska zyska dodatkową jezdnię na odcinku między Gądowianką i ulicą Graniczną. Na rzece Ślęzy wybudowany zostanie nowy most. Połączenie po modernizacji ułatwi przejazd z centrum do Portu Lotniczego, równocześnie udrożniona zostanie droga, z której korzystają mieszkańcy osiedli Nowy Dwór, Muchobór Mały i Wielki.

Widok ulicy Strzegomskiej z lotu ptaka (kliknij tutaj - plik filmowy Windows Media Video)

Wartość kontraktu brutto - 44,3 mln zł. W tym udział Wrocławia - 43,1 mln zł, resztę kosztów, 1,2 mln zł, ponosi MPWiK Sp. z o.o. Uwaga, 12 maja 2009 Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął uchwałę o wyborze w trybie indywidualnym projektu do dofinansowania w ramach regionalnego Programu Operacyjnego kwotą 18 007 500 zł.

Planowane termin zakończenia inwestycji - wrzesień 2010 roku.

2009
czerwiec19

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty w przetargu ZP/30/PN/2008 „Budowa Połączenia Obwodnicy Śródmiejskiej z Portem Lotniczym we Wrocławiu - etap I”.

Za najkorzystniejszą Zamawiający uznał ofertę Skanska S.A. Oferta spełnia wszystkie wymogi ustawy oraz specyfikacji istotnych warunków zamówienia, a cena oferty jest najkorzystniejsza spośród ofert nie podlegających odrzuceniu. Liczba punktów za kryterium: 100 pkt, łączna punktacja: 100 pkt.

2009
maj11

Budowa połączenia Obwodnicy Śródmiejskiej z Portem Lotniczym we Wrocławiu - etap I - szansa na dotację

Budowa połączenia ma szansę na otrzymanie dotacji unijnej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

Wniosek o dofinansowanie projektu złożony przez Gminę Wrocław został oceniony pozytywnie pod względem merytorycznym przez Komisję Oceny Projektów Urzędu Marszałkowskiego. Projekt przeszedł wszystkie kluczowe kryteria oceny merytorycznej uzyskując 31,5 pkt. na 36 możliwych. Jest zatem już bardzo blisko otrzymania dotacji w wysokości 18 007 500 zł. Obecnie trwa ocena formalna projektu.

Loga PR, Urzędu Miejskiego Wrocławia, UE

2009
kwiecień30

Zestawienie ofert do przetargu ZP/30/PN/2008

Przetarg nieograniczony na: „Budowa Połączenia Obwodnicy Śródmiejskiej z Portem Lotniczym we Wrocławiu - etap I”. Otwarcie ofert.

Nazwa zadania inwestycyjnego:

Budowa połączenia Obwodnicy Śródmiejskiej z Portem Lotniczym we Wrocławiu - etap I

Tryb:

projekt - realizacja

Prace przygotowawcze (koncepcja, decyzja środowiskowa, decyzja lokalizacyjna, projekt budowlany):

ogłoszenie przetargu: realizowane przez inną jednostkę miejską

otwarcie ofert: realizowane przez inną jednostkę miejską

rozpoczęcie realizacji: realizowane przez inną jednostkę miejską

czas na realizację [miesięcy]: realizowane przez inną jednostkę miejską

koniec realizacji: realizowane przez inną jednostkę miejską

Realizacja (roboty budowlane):

ogłoszenie przetargu: IV kw. 2008

otwarcie ofert: II kw. 2009

rozpoczęcie realizacji: III kw. 2009

czas na realizację robót budowlanych [miesięcy]: 17

koniec realizacji robót budowlanych: IV kw. 2010

Wartość brutto ogółem zgodnie z WPI [PLN]:

56 650 135,00

Propozycja dofinansowania ze środków zewnętrznych:

RPO WD


Podane terminy i kwoty, w niektórych przypadkach mogą być korygowane.