Aktualności

2010
grudzień10

Na Bardzkiej bez ograniczeń w ruchu

Od piątku 10 grudnia 2010 r. zostaje zlikwidowana tymczasowa organizacja ruchu na ulicy Bardzkiej polegająca na połówkowym zamknięciu ok. 40 m jezdni w pobliżu wiaduktu kolejowego. Utrudnienia powodowały prace kończące modernizację drogi.

2010
listopad30

Na Bardzkiej ruch wahadłowy

Od wtorku 30 listopada 2010 udało się wdrożyć tymczasow organizację ruchu na ulicy Bardzkiej polegającą na połówkowym zamknięciu ok. 40 m jezdni w pobliżu wiaduktu kolejowego. Ruch sterowany sygnalizacją świetlną odbywa się wahadłowo.

Przepraszamy za utrudnienia!

2010
listopad29

Zmiany na Bardzkiej przełożone z powodu pogody

Warunki atmosferyczne uniemożliwiają prace pod wiaduktem na ul. Bardzkiej w związku z tym planowane wprowadzenie ograniczeń w ruchu niepotrzebnie utrudniałoby życie mieszkańcom dlatego przełożono je do momentu aż pogoda będzie bardziej korzystna.

W nocy z soboty na niedzielę 27/28 listopada 2010 roku miała zacząć obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu na ulicy Bardzkiej polegające na połówkowym zamknięciu ok. 40 m jezdni w pobliżu wiaduktu kolejowego. Ruch sterowany sygnalizacją świetlną miał się odbywać wahadłowo.

2010
listopad25

Ruch wahadłowy na ul. Bardzkiej

W nocy z soboty na niedzielę 27/28 listopada 2010 roku zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na ulicy Bardzkiej polegająca na połówkowym zamknięciu ok. 40 m jezdni w pobliżu wiaduktu kolejowego. Ruch sterowany sygnalizacją świetna będzie odbywał się wahadłowo. Przepraszamy za utrudnienia.

Zmiany związane są udostępnieniem w tym samym czasie do ruchu jezdni wschodniej ulicy Bardzkiej, na odcinku od wiaduktu do ul. Owocowej, - obecny etap prac będzie polegał na przebudowie jej ostatniego fragmentu.

2010
październik28

Nowa jezdnia na Bardzkiej na Wszystkich Świętych

W ramach przebudowy ulicy Bardzkie na odcinku od ul. Świeradowskiej do wiaduktu 28 października 2010 r. została udostępniona do ruchu nowo wybudowana jezdnia zachodnia. Równocześnie dla ruchu zostaje zamkniętą stara jezdnia po stronie wschodniej. W związku z dniem Wszystkich Świętych na nowej jezdni tymczasowo będzie działało oświetlenie uliczne.

2010
wrzesień24

Rusza nowy odcinek ulicy Bardzkiej

W nocy z soboty na niedzielę 25/26.09.2010 r. planowane są zmiany w organizacji ruchu na przebudowywanej ul. Bardzkiej. W układzie docelowym zostaje udostępniona druga, wschodnia jezdnia ul. Bardzkiej na odcinku od Owocowej do Armii Krajowej. W tej sytuacji na ulicy Bardzkiej na kierunku od Świeradowskiej do Armii Krajowej także autobusy będą jeździły po nowo wybudowanym torowisku tramwajowym zgodnie z założeniami docelowej organizacji ruchu. Uwaga, poza jezdnią na wspomnianym odcinku drogi wciąż będą prowadzone roboty drogowe. Prosimy o ostrożność i przepraszamy za utrudnienia. Rozpoczęta przebudowa ulic Bardzkiej od Owocowej do wiaduktu kolejowego, oraz Morwowej planowana jest do końca roku.

2010
wrzesień15

Rozpoczęła się przebudowa ul. Morwowej

W ramach przebudowy ulicy Bardzkiej poszerzona zostanie także ul. Morwowa na odcinku od Bardzkiej do Ziębickiej. 13 września 2010 ruszyły pierwsze prace związane z tym etapem inwestycji. Wykonawca zajął teren po działkach ogrodowych i rozpoczął od budowy ogrodzenia, które ma zabezpieczyć pozostałe ogródki. Wciąż trwają prace na ulicy Bardzkiej. Przepraszamy za utrudnienia.

2010
sierpień27

Zmiana w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Bardzkiej i Armii Krajowej

W związku z przebudową ul. Bardzkiej w ciągu drogi wojewódzkiej 395 we Wrocławiu - etap I na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej z ul. Bardzką w nocy dnia 28.08/29.08 2010 planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu, które umożliwią przywrócenie linii tramwajowej w kierunku Tarnogaju.

Wprowadzenie zmian poprzedzi wyłączenie od późnego popołudnia w sobotę 28.08.2010 r. sygnalizacji świetlnej na ww. skrzyżowaniu, co jest konieczne aby dostosować programy świateł do nowej sytuacji. Za utrudnienia przepraszamy.

Uruchamiane funkcje skrzyżowania są elementem docelowej organizacji ruchu wdrażanej stopniowo od tego weekendu.

2010
sierpień06

Aleja Armii Krajowej przejezdna w kierunku ul. Krakowskiej

W związki z Przebudową ulicy Bardzkiej w ciągu drogi wojewódzkiej 395 we Wrocławiu z piątku na sobotę 6/7 sierpnia 2010 r. zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.

Przepraszamy za utrudnienia w ruchu.

  • Na skrzyżowaniu ulic Bardzkiej i Armii Krajowej zostaje otwarta północno-wschodnia jezdnia Armii Krajowej, czyli przejazd w kierunku ul. Krakowskiej. Tym samym przestaje obowiązywać uciążliwy dla kierowców objazd przez ulice Bardzką i Morwową co z kolei umożliwia uruchomienie lewoskrętu z Bardzkiej w ul. Świeradowską (dla jadących w kierunku centrum).
  • Na tym samym skrzyżowaniu połówkowo zamknięta dla ruchu zostaje północno zachodnia jezdnia ul. Bardzkiej – wlot od ul. Hubskiej, jednak nie skutkuje to poważniejszymi zmianami w organizacji ruchu – przejazd w obu kierunkach możliwy będzie na nowej jezdni.
  • Zostaje otwarte połączenie ulicy Krynickiej z Bardzką i zamknięte ze Świeradowską.

2010
czerwiec01

Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Bardzkiej i Armii Krajowej

W związku z przebudową ulicy Bardzkiej w nocy z 02 na 03 czerwca 2010 r. wprowadzone zostają zmiany na skrzyżowaniu z al. Armii Krajowej.

Polegają one na:

  • zamknięciu dla ruchu jezdni północnej skrzyżowania i przełożeniu go na jezdnię południową. Zamknięta dla ruchu będzie północno-wschodnia części skrzyżowania wraz z wylotem ul. Bardzkiej w kierunku ul. Hubskiej - przejazd ze skrzyżowania w kierunku ul. Hubskiej będzie możliwy po jezdni zachodniej ul. Bardzkej.
  • równocześnie dla ruchu zostanie udostępniona ul. Świeradowska na odcinku od skrzyżowania z ul. Orzechową (łącznie) do skrzyżowania z ul. Bardzką.

Przepraszamy za utrudnienia.

2010
maj21

Zmiana organizacji ruchu w związku z przebudową ulic Bardzkiej i Świeradowskiej

Postępujące prace drogowe na ulicy Bardzkiej powodują, że w piątek 21 maja 2010 r. od godz. 18.00 planowana jest zmiana organizacji ruchu polegająca na:

  • Przełożeniu ruchu z funkcjonującej jezdni wschodniej ul. Bardzkiej na wykonaną jezdnię zachodnią, na odcinku od skrzyżowania z ul. Krynicką do skrzyżowania z ul. Owocową.
  • Otwarcie dla ruchu ul. Świeradowskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Krynicką (włącznie) do skrzyżowania z ul. Bardzką.
  • Zamknięciu wlotu i wylotu z ul. Krynickiej do ul. Bardzkiej wraz z zamknięciem dla ruchu ul. Krynickiej na odcinku ok. 125 m od skrzyżowania z ul. Bardzką

Zmiany nie ingerują w organizację ruchu na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej i ul. Bardzkiej.

Przepraszamy za utrudnienia.

2010
marzec11

Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Bardzkiej i Armii Krajowej

W związku z przebudową ul. Bardzkiej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 395 we Wrocławiu oraz budową nowego torowiska tramwajowego na ulicach Bardzkiej i Świeradowskiej od soboty 13 marca 2010 roku zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu Armii Krajowej i Bardzkiej.

Największe utrudnienie dla kierowców wystąpi w sobotę 13 marca – tego dnia na wspomnianym skrzyżowaniu nie będzie działała sygnalizacja świetlna.

Wyłączenie spowodowane jest przygotowaniami do zmian, które mają być wprowadzone w nocy 13/14 marca 2010. Wdrażany jest etap inwestycji polegający na modernizacji skrzyżowania Armii Krajowej i Bardzkiej, w jej trakcie m.in. zostanie przyłączony do istniejącej sieci nowy odcinek torowiska. Prace prowadzone będą na południowej części skrzyżowania.

Uwaga - nie zmieni się dotychczasowa przepustowość i zostaną zachowane po dwa pasy ruchu w każdym kierunku dzięki tymczasowym jezdniom wybudowanym na pasie zieleni.

2009
grudzień01

Pierwsza nowa nawierzchnia na ul Bardzkiej

Rozpoczęło się układanie masy na ul. Bardzkiej, na odcinku od Świeradowskiej do Krynickiej. Jak pogoda pozwoli, to na św. Mikołaja będzie można skończyć ten fragment drogi. Potrzebny jest, żeby można było przełożyć ruch, ma to otworzyć front robót na miesiące zimowe – rozbiórki na pozostałych odcinkach.

Choć oczywiście równolegle prowadzonych jest wiele prac – na ostatnim zdjęciu – wymiana kanalizacji sanitarnej w ul. Bardzkiej na głębokości ok. 6-ciu metrów, ogrom wykopu najlepiej ocenimy odnajdując na ilustracji pracownika na dole.

2009
październik23

Trwa rozbudowa ulicy Bardzkiej

Jesienią największa przeszkodą dla drogowców jest nieprzewidywalna pogoda. Czasami potrafi ona zmienić plac budowy w prawdziwe pobojowisko. Jednak prace postępują mimo wszystko.

2009
lipiec08

Zmiana organizacji ruchu na ul. Bardzkiej

W nocy 10/11.07.2009 r. jezdnia ul. Bardzkiej zostanie zwężona w rejonie skrzyżowania z ul. Armii Krajowej. Przepraszamy za utrudnienia.

W związku z przebudową ulic Świeradowskiej i Bardzkiej we Wrocławiu oraz rozbudową torowiska tramwajowego prowadzona jest modernizacja sieci ciepłowniczej, która położona jest poprzecznie do ul. Bardzkiej. W związku z tym w nocy 10/11.07.2009 r. nastąpi zmiana organizacji ruchu na ul. Bardzkiej po południowej stronie skrzyżowania z ul. Armii Krajowej (na wysokości stacji BP) polegające na połówkowym zwężeniu obu jezdni.

2009
kwiecień03

Prowadzone są prace projektowe

Zaawansowanie

branża drogowo-torowa - 40%

branża wodna - 45%

kanalizacja deszczowa - 20%

kanalizacja sanitarna - 35%

branża gazowa - 30%

branża CO - 80%

przebudowa sieci elektrycznych SN i NN - 40%

zasilanie oświetlenia ulicznego - 40%

zasilanie sygnalizacji świetlnej - 30%

branża telekomunikacyjna - 25%

Zamówienie uzupełniające – Przebudowa ul. Bardzkiej w ciągu drogi wojewódzkiej 395 we Wrocławiu – etap I w zakresie przebudowy ul. Morwowej oraz przebudowy ul. Bardzkiej na odcinku od km 1+075 (dla jezdni zachodniej) i km 0+960 (dla jezdni wschodniej) do wiaduktu kolejowego.

Rozpoczęto prace projektowe – kompletowanie materiałów "wyjściowych".

Nazwa zadania inwestycyjnego:

Przebudowa ul. Bardzkiej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 395 we Wrocławiu

Tryb:

zaprojektuj i wybuduj

Prace przygotowawcze (koncepcja, PFU, decyzja środowiskowa, decyzja lokalizacyjna):

ogłoszenie przetargu: realizowane przez inną jednostkę miejską

otwarcie ofert: realizowane przez inną jednostkę miejską

rozpoczęcie realizacji: realizowane przez inną jednostkę miejską

czas na realizację [miesięcy]: realizowane przez inną jednostkę miejską

koniec realizacji: realizowane przez inną jednostkę miejską

Realizacja (relizacja projektu, robót budowlanych):

ogłoszenie przetargu: III kw. 2008

otwarcie ofert: IV kw. 2008

rozpoczęcie projektowania: IV kw. 2008

rozpoczęcie realizacji: II kw. 2009

koniec realizacji robót budowlanych: IV kw. 2010

Wartość brutto ogółem (obu etapów) zgodnie z WPI [PLN]:

130 559 991,00

Propozycja dofinansowania ze środków zewnętrznych:

RPO


Podane terminy i kwoty, w niektórych przypadkach mogą być korygowane.