Aktualności

2014
kwiecień18

Świąteczne zmiany na skrzyżowaniu ulic Przyjaźni i Krzyckiej

Postępujące roboty drogowe prowadzone na ul. Przyjaźni umożliwiają stopniowe udostępnienie do ruchu kolejnych odcinków jezdni. Od 19 kwietnia 2014r. na skrzyżowaniu ulic Krzyckiej i Przyjaźni planowane jest dopuszczenie do eksploatacji nowopowstałego odcinka ulicy Przyjaźni – będzie się nim odbywał ruch w stronę ul. Krzyckiej, częściowo po specjalnie dobudowanej przy wlocie w Krzycką jezdni tymczasowej. W przeciwnym kierunku przejazd po istniejącej drodze tymczasowej. Od 22 kwietnia kolejna zmiana - planowane jest przełożenie ruchu w obu kierunkach na nową jezdnię i udrożnienie połączenia z ul. Skrajną. Istniejąca jezdnia tymczasowa zostanie zlikwidowana. Prosimy zwracać uwagę na oznakowanie.

2014
styczeń23

Ograniczenia na skrzyżowaniu ulic Przyjaźni i Krzyckiej

Od 25 stycznia 2014r. w związku z remontem ul. Przyjaźni ponownie planowane jest zamknięcie dla ruchu skrzyżowania ulic Przyjaźni i Krzyckiej. Ruch na osi ulic Krzycka-Wałbrzyska będzie odbywał się po jezdni tymczasowej zorganizowanej na terenie pętli tramwajowej. Uwaga, przewiduje się zamknięcie wylotu ul. Skrajnej, dojazd do Skrajnej możliwy tylko od ul. Partynickiej. Przystanek autobusowy Klecina w stronę centrum przeniesiony zostaje bliżej ul. Buraczanej. Przepraszamy za utrudnienia.

2014
styczeń17

Zmiany na skrzyżowaniu ulic Przyjaźni i Krzyckiej w innym terminie

Planowane od 18 stycznia 2014r. zamknięcie dla ruchu skrzyżowania ulic Przyjaźni i Krzyckiej z powodów technicznych zostanie wdrożone w innym terminie, o którym poinformujemy osobnym komunikatem.

2014
styczeń16

Ograniczenia na skrzyżowaniu ulic Przyjaźni i Krzyckiej

W związku z remontem ul. Przyjaźni od 18 stycznia 2014r. planowane jest zamknięcie dla ruchu skrzyżowania ulic Przyjaźni i Krzyckiej. Ruch na osi ulic Krzycka-Wałbrzyska będzie odbywał się po jezdni tymczasowej zorganizowanej na terenie pętli tramwajowej. Planowane jest zamknięcie wylotu ul. Skrajnej, dojazd do Skrajnej możliwy tylko od ul. Partynickiej. Przystanek autobusowy Klecina w stronę centrum przeniesiony zostaje bliżej ul. Buraczanej. Przepraszamy za utrudnienia.

2013
listopad20

Ruch wahadłowy na ulicy Wałbrzyskiej

Przewężenie ulicy Wałbrzyskiej zostaje wprowadzone w związku z remontem ul. Przyjaźni. Od czwartku 21 listopada 2013 r. ruch wahadłowy będzie obowiązywał na ulicy Wałbrzyskiej na odcinku ok. 20-30 m, od mostu w kierunku wylotowym. Ruchem będzie sterowała sygnalizacja świetlna. Przepraszamy za utrudnienia.

2013
wrzesień25

Ulica Przyjaźni – od ul. Braterskiej tylko wyjazd

W związku z remontem ul. Przyjaźni od soboty 28 września 2013 r. planowane są zmiany w organizacji ruchu polegającego na wdrożeniu jednego kierunku - od ul. Braterskiej w kierunku Karkonoskiej do, mniej więcej, mijanki tramwajowej. Dojazd do osiedla zlokalizowanego w kwartale ulic Braterska, Partynicka, Skrajna, Przyjaźni możliwy od ul. Jeździeckiej. Przepraszamy za utrudnienia.

Nazwa zadania inwestycyjnego:

Remont ul. Przyjaźni

Tryb:

projekt - realizacja

Realizacja:

ogłoszenie przetargu: II kw. 2013

otwarcie ofert: II kw. 2013

rozpoczęcie realizacji: III kw. 2013

koniec realizacji: II kw. 2014

Wartość brutto ogółem:

Zadanie nr 1:

11 683 106,14 zł

Zadanie nr 2:

1 229 692,25 zł

Propozycja dofinansowania ze środków zewnętrznych:


Podane terminy i kwoty, w niektórych przypadkach mogą być korygowane.