Aktualności

2012
maj31

Próbny przejazd tramwaju przez Pułaskiego zaliczony

Został wykonany kolejny krok umożliwiający udostępnienie do ruchu ulicy Pułaskiego – odbyty w czwartek 31 maja 2012 r. przejazd techniczny tramwaju to jeden z ostatnich elementów przygotowania drogi i torowiska. Planowany termin uruchomienia z soboty na niedzielę 2/3 czerwca 2012 r.

2012
maj15

Przebudowa ul. Pułaskiego – otwarcie przejazdu ulicą Komuny Paryskiej

Od 16 maja 2012 otwarty będzie przejazd ulicą Komuny Paryskiej przez ulicę Pułaskiego. W związku z tym zlikwidowana ma być także obowiązująca tymczasowo organizacja ruchu na ulicy Kościuszki (ruch dwukierunkowy na odcinku między ulicami Pułaskiego i Dąbrowskiego). Na swoje stałe trasy wracają autobusy linii 114, 120, 900L i 901. Zmiany będą wprowadzane w nocy z wtorku na środę 15/16 maja. Prosimy o zwracanie uwagi na oznakowanie.

2012
kwiecień27

Utrudnienia wprowadzane w trakcie długiego weekendu wokół ul. Pułaskiego

W miarę postępujących robót w trakcie nadchodzącego tygodnia przy przebudowie ulicy Pułaskiego planowane są zmiany w organizacji ruchu. Najpoważniejszą z nich jest zamknięcie przejazdu ulicą Komuny Paryskiej przez ulicę Pułaskiego. Wprowadzenie tego etapu tymczasowej organizacji ruchu nastąpi najprawdopodobniej w nocy z 30 kwietnia na 1 maja 2012 roku (z poniedziałku na wtorek). W zamian ruch dwukierunkowy zostanie wprowadzony na ulicy Kościuszki, na odcinku między ulicami Pułaskiego i Dąbrowskiego. Prosimy zwracać uwagę na oznakowanie. Przepraszamy za utrudnienia.

W związku z wdrożeniem kolejnego etapu przebudowy ulicy Pułaskiego przy skrzyżowaniu z ulicą Komuny Paryskiej, zostanie ponownie całkowicie zamknięty przejazd ulicą Komuny Paryskiej przez skrzyżowanie z ulicą Pułaskiego. Zmodyfikowane zostaną trasy przejazdu autobusów linii 114, 120, 900L i 901 - będą one kursowały objazdem od ulicy Komuny Paryskiej przez ulicę Prądzyńskiego, Traugutta i pl. Wróblewskiego do Galerii Dominikańskiej z pominięciem przystanku "Komuny Paryskiej" przy skrzyżowaniu z ulicą Pułaskiego i przystanku "Eureka". Autobusy ww. linii będą dodatkowo zatrzymywały się na trasie objazdu na przystanku przy placu Wróblewskiego

Przypominamy, że prowadzona przebudowa jest powodem istniejących utrudnień w ruchu na pl. Wróblewskiego, które także są na bieżąco są dostosowywane do potrzeb prowadzonej realizacji. Planowany termin zakończenia kontraktu – koniec czerwca 2012 r., jednak udostępnienie powstającej infrastruktury do ruchu powinno nastąpić przed mającymi się odbywać we Wrocławiu imprezami Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

2012
kwiecień12

Utrudnienia związane z przebudową ul. Pułaskiego – zamknięcie na weekend ul. Komuny Paryskiej

Od piątkowej nocy - 13/14 kwietnia 2012 r.- do rana w poniedziałek 16 kwietnia 2012 r. zamknięty będzie przejazd ulicą Komuny Paryskiej przez przebudowywaną ulicę Pułaskiego. Wprowadzenie tego etapu tymczasowej organizacji ruchu jest spowodowane pracami na sieci wodociągowej w rejonie ww. skrzyżowania prowadzonymi w związku z przebudową ul. Pułaskiego.
Przypominamy, że realizacja tej samej inwestycji jest powodem istniejących utrudnień w ruchu na pl. Wróblewskiego. Planowany termin zakończenia kontraktu – koniec czerwca 2012 r., jednak udostępnienie powstającej infrastruktury do ruchu powinno nastąpić przed mającymi się odbywać we Wrocławiu imprezami Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.
Przepraszamy za utrudnienia.

W związku z wdrożeniem kolejnego etapu przebudowy ulicy Pułaskiego przy skrzyżowaniu z ulicą Komuny Paryskiej, zostanie całkowicie zamknięty przejazd ulicą Komuny Paryskiej przez skrzyżowanie z ulicą Pułaskiego. Od 14 do 15 kwietnia 2012 roku autobusy linii 114, 120, 900L i 901 będą kursowały objazdem od ulicy Komuny Paryskiej przez ulicę Prądzyńskiego, Traugutta i pl. Wróblewskiego do Galerii Dominikańskiej z pominięciem przystanku "Komuny Paryskiej" przy skrzyżowaniu z ulicą Pułaskiego i przystanku "Eureka". Autobusy ww. linii będą dodatkowo zatrzymywały się na trasie objazdu na przystanku przy placu Wróblewskiego. Autobusy na swoją trasę przez ulicę Komuny Paryskiej powrócą od rana 16 kwietnia 2012 roku

2012
styczeń26

Ulica Traugutta zamknięta dla tramwajów.

W nocy 28 na 29 stycznia 2012 roku planowane jest wdrożenie zastępczej organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Pułaskiego i Traugutta. W związku z budową rozjazdów torowych wstrzymany zostaje ruch tramwajowy na trasie do Księża Małego – szczegółowe dane nt. zmian w komunikacji zbiorowej: http://www.wroclaw.pl/inaczej_tramwajami_od_29_stycznia.dhtml Ponadto zostanie zwężona na ww skrzyżowaniu jezdnia dla jadących w kierunku ul. Krakowskiej, jednak równocześnie ruchu nie będzie wstrzymywała sygnalizacja świetlna. Przepraszamy za utrudnienia.

2011
grudzień21

Pierwsze warstwy masy na ul. Pułaskiego

Pogoda bardzo sprzyjająca do tej pory robotom drogowym umożliwiła wykonawcy ułożenie pierwszych warstw masy asfaltowej. Na zdjęciach prace przy układaniu masy wykonane 20 grudnia 2011 r. Dzień później warunki były już o wiele trudniejsze. Na co dzień jednak największym problemem jest godzenie starego z nowym, przy Pułaskiego okno w okno naprzeciw siebie nierzadko stoją secesyjne kamienice i nowoczesne apartamenty.

2011
listopad30

Weekendowe utrudnienia na ul. Komuny Paryskiej

W nocy z czwartku na piątek 1/2 grudnia 2011 r. zamknięty zostanie przejazd przez przebudowywaną ulicę Pułaskiego ulicą Komuny Paryskiej. W związku z realizowanym projektem planowany do modernizacji jest także kolektor sanitarny, który na skrzyżowaniu Pułaskiego i Komuny Paryskiej zbiega się z magistralą wodociągową o przekroju 800 mm – zapowiadane zamknięcie związane jest z zabezpieczeniem tej ostatniej instalacji, niezwykle istotnej dla zapewnienia dostaw wody. Prace powinny się rozpocząć w piątek 2 grudnia 2011 r. od godziny 4 rano, a zakończyć rano w poniedziałek 5 grudnia 2011 r. W trakcie ich trwania autobusy 114, 120, 900L i 901 będą kursowały objazdem przez ulice Prądzyńskiego, Traugutta, pl. Wróblewskiego i Oławską. Przepraszamy za utrudnienia.

2011
listopad03

Zamknięcie ulicy Kościuszki między ulicami Pułaskiego i Dąbrowskiego

W nocy z piątku na sobotę 4/5 listopada 2011 r. planowane jest zamknięcie dla ruchu ul. Kościuszki od skrzyżowania z ul. Pułaskiego w kierunku ulicy Dąbrowskiego. Przejazd ulicą Dąbrowskiego pozostaje bez zmian. Na czynnym fragmencie Kościuszki obowiązywał będzie ruch dwukierunkowy. Objazd zamkniętego odcinka drogi wyznaczony zostaje ulicami Dworcową, Małachowskiego (dwa pasy do skrętu w lewo) i Pułaskiego. Dla potrzeb objazdu dostosowano pierwszeństwo ruchu na jego trasie – prosimy zwrócić uwagę na oznakowanie. Przepraszamy za utrudnienia.

2011
wrzesień22

Zamknięcie ulicy Pułaskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Traugutta do skrzyżowania z ul. Kościuszki

W nocy z piątku na sobotę 23/24 września 2011 r. dla ruchu zostanie całkowicie zamknięta ul. Pułaskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Traugutta do skrzyżowania z ul. Kościuszki. Przepraszamy za utrudnienia. Wyznaczony termin na realizację związany z organizacją we Wrocławiu piłkarskich mistrzostw Europu, powoduje, że Wykonawca potrzebuje niezwłocznie rozpocząć roboty, maksymalnie skracając czas przygotowań do nich. Dla zamkniętego odcinka drogi krajowej nr 8 zostaje wytyczony objazd dla pojazdów do 9 ton. Od pl. Wróblewskiego do skrzyżowania Kościuszki z Pułaskiego przez ulice Traugutta, Mierniczą, Komuny Paryskiej, Prądzyńskiego i Kościuszki. W przeciwnym kierunku przez Kościuszki, Prądzyńskiego i Traugutta.Prosimy zwrócić uwagę na znaki drogowe – spora część trasy objazdowej zostaje objęta bezwzględnym zakazem parkowania, następuje zmiana pierwszeństwa ruchu.

Na trasie objazd przewidywane jest pierwszeństwo przejazdu na każdym ze skrzyżowań z wyjątkiem skrzyżowania Prądzyńskiego–Traugutta, gdzie sprawną komunikację ma zapewnić sygnalizacja świetlna. Przecięcie zamkniętego odcinka Pułaskiego możliwe będzie poza ulicami Traugutta i Kościuszki, także ul. Komuny Paryskiej w kierunku do centrum. Na ulicach przyległych do Pułaskiego, z których zamknięty będzie wyjazd zostaje wprowadzony ruch dwukierunkowy: Hauke–Bosaka, Worcela i Kniaziewicza. W związku z powyższym także na nich zostanie wprowadzony zakaz parkowania oraz zdemontowane zostaną azyle uspokajające ruch. Mieszkańcy ulic Hauke–Bosaka, Worcela, Komuny Paryskiej od ul. Pułaskiego do ul. Krasińskiego i ul. Kniaziewicza na czas zamknięcia ul. Pułaskiego będą mogli dojeżdżać do swoich posesji przez ul. Komuny Paryskiej lub od ul. Krasińskiego. Dojazd do posesji przyległych do placu budowy w porozumieniu z Wykonawcą, który winien uwzględnić potrzeby komunikacyjne mieszkańców.

Zmiany w komunikacji zbiorowej: [tutaj]

2011
wrzesień14

Podpisany kontrakt na Przebudowę torowiska w ul. Pułaskiego wraz z remontem jezdni i chodników

W dniu 14 września 2011r. została podpisana umowa z firmą Skanska, Wykonawcą zadania Przebudowa torowiska w ul. Pułaskiego wraz z remontem jezdni i chodników. Prace na odcinku od pl. Wróblewskiego do ul. Kościuszki będą obejmowały remont jezdni w istniejącym śladzie i chodników po stronie wschodniej, budowę ścieżki rowerowej i nowego chodnika po stronie zachodniej, budowę wydzielonego torowiska tramwajowego wraz z trakcją i infrastrukturą, budowę parkingów i jezdni manewrowych po zachodniej stronie torowiska, przebudowę istniejącej infrastruktury podziemnej w tym remont sieci MPWiK. Realizacja powinna zakończyć się do połowy 2012r. Jednak z uwagi na planowane mistrzostwa piłkarskie w umowie zawarto specjalny zapis obligujący Wykonawcę do uruchomienia tramwaju przed Euro 2012. Wartość zadania – 17,8 mln zł, z czego nieco ponad 0,3 mln zł pochodzi z budżetu MPWiK.

Wizualizacje obrazują planowane zmiany tylko w ogólnym zarysie.

Nazwa zadania inwestycyjnego:

Przebudowa torowiska w ul. Pułaskiego wraz z remontem jezdni i chodników

Tryb:

projekt - realizacja

Prace przygotowawcze (koncepcja, PFU, decyzja środowiskowa, decyzja lokalizacyjna):

rozpoczęcie realizacji:III kw. 2010

czas na realizację [miesięcy]: 10

koniec realizacji: III kw. 2011

Realizacja (relizacja projektu, robót budowlanych):

ogłoszenie przetargu: II kw. 2011

rozpoczęcie realizacji: III kw. 2011

koniec realizacji robót budowlanych: II kw. 2012

Wartość brutto ogółem [wg. umowy z wykonawcą]:

17 495 000

Propozycja dofinansowania ze środków zewnętrznych:


Podane terminy i kwoty, w niektórych przypadkach mogą być korygowane.