Aktualności

2014
grudzień16

Krupnicza przejezdna, Zamkowa zamknięta

W dniu 20 grudnia 2014 roku planowane jest dopuszczenie do ruchu remontowanego odcinka ulicy Krupniczej, co oznacza przywrócenie dotychczasowej organizacji ruchu na trasach objazdu. Równocześnie planowane jest zamknięcie dla potrzeb rozpoczynającej się przebudowy ulicy Zamkowej, wraz ze skrzyżowaniem z ul. Modrzejewskiej. Po wyłączonej z ruchu jezdni będą mogły się poruszać wyłącznie pojazdy obsługujące przyległe posesje. Prosimy zwracać uwagę na oznakowanie. Przepraszamy za utrudnienia.

2014
sierpień6

Drobne zmiany na skrzyżowaniu ulic Krupniczej i Kazimierza Wielkiego

W związku z wymianą elementów torowiska tramwajowego w ramach przebudowy ulicy Krupniczej w nocy 7/8 sierpnia 2014 r. planowana jest modyfikacja organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Krupniczej i Kazimierza Wielkiego. Na jezdni Kazimierza Wielkiego prowadzącej w stronę pl. Dominikańskiego, przy zachowaniu liczby pasów ruchu, ruch zostanie przesunięty bliżej osi drogi. Na jezdni prowadzącej w kierunku przeciwnym pozostanie tylko jeden pas do zawracania. W trakcie robót może być też odsunięte nieco w głąb Krupniczej przejście dla pieszych przez tą ulicę. Prosimy o ostrożną jazdę i zwrócenie uwagi na oznakowanie. Przepraszamy za utrudnienia

2014
kwiecień23

Zamknięcie ulicy Krupniczej

W związku z rozpoczynaną przebudową w nocy 25/26 kwietnia 2014 r. planowane jest wyłączenie z ruchu ulicy Krupniczej. Droga będzie zamknięta od skrzyżowania z Podwalem do skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego. Prosimy o zwrócenie uwagi na oznakowanie objazdów i ostrożną jazdę. Przepraszamy za utrudnienia


Objazdy wyłączonego z ruchu odcinka trzeba uwzględniać na długo przed dotarciem do ulicy Krupniczej ponieważ wytyczone są na dość rozległym obszarze.
- Jadący od wschodu i północy (od ulicy Traugutta, pl. Grunwaldzkiego) aby dotrzeć do południowego wylotu Krupniczej muszą kierować się od Oławskiej przez Podwale, do północnego wylotu Krupniczej – przez Oławską i Kazimierza Wielkiego.
- Jadący od zachodu i północy (od Legnicka-Ruska, od mostów Pomorskich i Uniwersyteckiego) będą mogli jechać przez ulice Kazimierza Wielkiego, Zamkową, Modrzejewskiej, Świdnicką i dalej nakaz jazdy w prawo przez Podwale. Uwaga, Zamkowa będzie drogą jednokierunkową.
- Jadący od południa (od pl. Legionów) w drodze na północ mogą jechać przez ulice Piłsudskiego, Kościuszki, Świdnicką, Bożego Ciała i Widok bądź Sądową i Podwalem w kierunku pl. Jana Pawła II.

Planowany termin zakończenia prac: grudzień 2014


Zmiany w komunikacji zbiorowej na www.wroclaw.pl

Nazwa zadania inwestycyjnego:

03460 Przebudowa ul. Krupniczej

Tryb:

zaprojektuj i wybuduj

Realizacja:

ogłoszenie przetargu: II kw. 2013

otwarcie ofert: III kw. 2013

rozpoczęcie realizacji: I kw. 2014

koniec realizcji: IV kw. 2014

Wartość brutto ogółem:

10 495 540,00 zł

Propozycja dofinansowania ze środków zewnętrznych:

POIŚ -Zintegrowany System Transportu Szynowego we Wrocławiu –etap II (max. dofinansowanie 85 % części torowej


Podane terminy i kwoty, w niektórych przypadkach mogą być korygowane.