Aktualności

2011
sierpień26

Otwarcie estakady na placu Społecznym

W sobotę wieczorem 27 sierpnia 2011 r. planowane jest udostępnienie dla ruchu estakady wschodniej na pl. Społecznym. Remont obiektu planowany do końca sierpnia zakończył się. Trwają odbiory i związane z nimi ewentualne poprawki w związku z tym ekipy budowlane mogą być obecne jeszcze przez najbliższe tygodnie.

2011
sierpień22

Ostatnie prace na estakadzie

Remont estakady na pl. Społecznym zmierza do finiszu. Wykonawca rozpoczyna już układanie masy bitumicznej. Poza estakadą zostanie przy okazji odnowiona nawierzchnia na zjeździe od strony pl. Wróblewskiego. Trwa frezowanie starej warstwy. W najbliższych dniach mogą w ruchu przeszkadzać związane z tym roboty - przepraszamy. Niestety rozszerzony zakres prac zajmie chwilę, ponieważ stara droga kryła w sobie kilka niespodzianek jak choćby niezdemontowane przedwojenne torowisko tramwajowe. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że prace uda się skończyć przed nowym rokiem szkolnym

2011
czerwiec08

Nocne betonowanie na placu Społecznym

Estakada wschodnia wyczyszczona ze starej nawierzchni została przykryta nowym zbrojeniem. Dodatkowa warstwa żelbetu, ok. 10-centymetrowa, wzmocni konstrukcję. Betonowanie zostało już rozpoczęte. Prowadzone jest nocami, żeby transport betonu i prace w centrum powodowały jak najmniejsze utrudnienia w ruchu. Te prace będą kontynuowane do końca przyszłego tygodnia. Operację zaplanowano na każdy poniedziałek, środę i piątek. Od godziny 20.00 w wymienione dni kierowcy mogą napotkać okresowe przeszkody w momentach dostawy betonu. Przepraszamy za utrudnienia.

2011
maj27

Na estakadzie badanie przyczepności metodą pull off

Zanim rozpocznie się zasadnicza część remontu konstrukcję trzeba przygotować i zbadać czy zastosowane rozwiązania się sprawdzą. Metoda „pull-off”: polega na odrywaniu metalowych krążków o średnicy zewnętrznej 50 mm. Są przytwierdzane do izolacji za pomocą kleju. Następnie odrywane przy zastosowaniu specjalnego aparatu, który mierzy siłę zrywającą. Przed naklejeniem krążka izolację należy naciąć specjalną koronką o średnicy rdzenia równej średnicy krążka. Nacięcie należy wykonać przez całą grubość izolacji. Na każdym polu należy nakleić po 5 krążków, oderwać je aparatem „pull-off” i obliczyć średnią arytmetyczną z pomiaru.

2011
kwiecień28

Objazd estakady na pl. Społecznym

W związku z planowanym remontem w nocy z 1/2 maja 2011 roku, planowane jest na placu Społecznym zamknięcie dla ruchu estakady wschodniej, łączącej most Grunwaldzki z placem Wróblewskiego.

Przepraszamy za utrudnienia. Prosimy o zwrócenie uwagi na nowe oznakowanie związane z wprowadzonym objazdem.

Objazd zamkniętej estakady wschodniej prowadzony będzie od mostu Grunwaldzkiego w prawo przez parking Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Wzdłuż trasy objazdu ograniczone zostanie parkowanie. Ograniczeniu podlega także ruch pojazdów ciężarowych.

Wyjazd z parkingu w ulice Wyszyńskiego prowadzony będzie dwoma pasami - pas lewy w lewo, pas prawy w lewo, na wprost i w prawo.

Od strony ul. Purkyniego na skrzyżowaniu z ulicą Wyszyńskiego wprowadzony zostaje nakaz jazdy w prawo. Sygnalizacja dopuszcza jazdę warunkową, na "zielonej strzałce".

Od strony Słowackiego i Purkyniego dojazd do ulicy Wyszyńskiego i Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego kierowany jest ulicami: Podwale, w lewo w Traugutta i na estakadę w stronę Mostu Pokoju.

2011
kwiecień19

Podpisanie umowy na remont estakady wschodniej na pl. Społecznym

Został podpisany kontrakt z firmą Skanska na realizację zadania Program poprawy stanu technicznego obiektów inżynierskich – Estakady na pl. Społecznym. Zadanie dotyczy estakady wschodniej prowadzącej ruch od mostu Grunwaldzkiego do ul. Traugutta.

Funkcjonujące od ponad 20 lat estakady na pl. Społecznym są w nie najlepszym stanie. Na wschodniej, bardziej eksploatowanej, w zeszłym roku wprowadzono z tego powodu zakaz ruchu dla pojazdów powyżej 3,5 t. Po zakończeniu remontu ograniczenie przestanie obowiązywać.

Remont estakady wschodniej ma potrwać do końca sierpnia, prace przeprowadzi firma Skanska. Koszt modernizacji to ponad 3,8 mln zł.

Prace ruszą pełną parą na początku maja. Konstrukcja przejdzie gruntowną konserwację, przy okazji wymieniona zostanie nawierzchnia oraz betonowe elementy, które w tej chwili zabezpieczone są siatką, nowe będą też barierki oraz system odwadniający, a teren pod wiaduktem zostanie uporządkowany tak, by nie gromadziła się tam woda.

Estakada wschodnia po prawej, autor fot. Maciej Kulczyński

2011
marzec29

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty do postępowania ZP/4/PN/2011

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty: 03480 Remont estakady wschodniej na Pl. Społecznym we Wrocławiu

2011
marzec15

Zestawienie ofert do postępowania ZP/4/PN/2011

Zestawienie ofert do przetargu na: "03480 Remont estakady wschodniej na Pl. Społecznym we Wrocławiu".

2011
luty21

Ogłoszenie przetargu nieograniczonego ZP/4/PN/2011

03480 Remont estakady wschodniej na Pl. Społecznym we Wrocławiu.

Nazwa zadania inwestycyjnego:

Remont estakad na Placu Społecznym we Wrocławiu

Tryb:

projekt - realizacja

Prace przygotowawcze (koncepcja, decyzja środowiskowa, decyzja lokalizacyjna, projekt budowlany):

Realizacja - prace remontowe na estakadzie wschodniej (roboty budowlane):

ogłoszenie przetargu: I kw. 2011

otwarcie ofert: I kw. 2011

rozpoczęcie realizacji: II kw. 2011

czas na realizację robót budowlanych [miesięcy]: 4

koniec realizacji robót budowlanych: III kw. 2011

Wartość brutto ogółem zgodnie z umową [tysięcy PLN]:

3 800,00

Propozycja dofinansowania ze środków zewnętrznych:

brak


Podane terminy i kwoty, w niektórych przypadkach mogą być korygowane.