Aktualności

2013
październik10

Utrudnienia na rondzie na Psim Polu

W związku z realizacją zadania Rozbudowa ulicy Bolesława Krzywoustego na odcinku od al. Jana III Sobieskiego do ul. Kiełczowskiej wraz z przebudową rynku Psiego Pola w dniach 12-14 października 2013 roku, od soboty do poniedziałku, będzie układana nawierzchnia na rondzie będącym skrzyżowaniem ulic Bolesława Krzywoustego Kiełczowskiej i Bora Komorowskiego.
Projekt organizacji ruchu zastępczego przewiduje przez cały czas trwania robót utrzymanie przejezdności w ruchu wahadłowym na ciągu Kiełczowska-Bora Komorowskiego. Wjazd i wyjazd z ronda w ulice Bierutowską i Bolesława Krzywoustego będą zamknięte. Rondo ma być udostępnione od poniedziałku, jednak w tym dniu z ruchu przewidywane jest jeszcze wyłączenie odcinka między rondem a ulicą Sycowską. Dojazd do ul. Sycowskiej możliwy przez nowopowstały parking, czyli ulicą Bolesława Krzywoustego od Jana III Sobieskiego. Przepraszamy za utrudnienia prosimy o stosowanie się do oznakowania i do poleceń osób uprawnionych do kierowania ruchem.
Schemat organizacji ruchu

2013
maj16

Zmiany na Psim Polu – otwarte rondo, zamknięty rynek

W nocy z piątku na sobotę 17/18 maja 2013.r oraz od poniedziałku 20 maja 2013r. wdrożony zostanie szereg zmian w organizacji ruchu na Psim Polu - zamknięciu rynku towarzyszyć będzie wprowadzenie docelowej organizacji ruchu na rondzie i umożliwienie dojazdu od al. Jana III Sobieskiego.
Skrzyżowanie ulic Bolesława Krzywoustego, Bora Komorowskiego, Bierutowskiej i Kiełczowskiej - w docelowej organizacji ruchu zostanie udostępnione nowe rondo. Oznacza to m.in. dopuszczenie ruchu dwukierunkowego na ul. Bierutowskiej.
Kolejnym udogodnieniem w tym rejonie osiedla będzie uruchomienie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Kiełczowskiej i Poleskiej co ułatwi włączenie się do ruchu z drogi podporządkowanej.
Możliwy staje się także dojazd ulicą Bolesława Krzywoustego od skrzyżowania z al. Jana III Sobieskiego do powstającej ulicy Sycowskiej czyli na wysokość szkoły. Równocześnie niemożliwy staje się wjazd do rynku Psiego Pola.
Od poniedziałku 20 maja zamknięty będzie przejazd przez ulicę Tylną na wysokości wjazdu do rynku – dojazd do miejsca zamknięcia od ul. Farnej, bądź z drugiej strony od Gorlickiej. Inaczej pojadą autobusy linii 147, 251, 331, 911, 921, 931, 934, 936 i 944
Przepraszamy za utrudnienia, prosimy zwracać uwagę na oznakowanie.

2013
kwiecień10

Rynek Psiego Pola zamknięty dla ruchu

W ramach przebudowy ul. Bolesława Krzywoustego, została wprowadzona od 10.04.2013.r zmiana organizacji ruchu polegająca na zamknięciu tzw. rynku Psiego Pola. Wyłączony z ruch został też fragment ul. Gorlickiej. W zamian pozostałe odcinki tej ulicy są dwukierunkowe. Połączenie w kierunki Zielnej przez ulice Tylną i Farną. Pętla autobusowa i postój taksówek przeniesione na ul. Gorlicką. Prosimy zwracać uwagę na znaki. Przepraszamy za utrudnienia.
Zmiany organizacji ruchu dla linii komunikacji międzygminnej tutaj

2012
wrzesień12

Ruch dwukierunkowy na połączeniu ulic Kiełczowskiej i Bora Komorowskiego

W rejonie powstającego na Psim Polu ronda, w ramach przebudowy ul. Bolesława Krzywoustego, planowana jest zmiana organizacji ruchu, która ma być wdrażana w nocy 15/16 września 2012 roku. Nastąpi wprowadzenie ruchu dwukierunkowego w ciągu ulic Kiełczowskiej i Bora Komorowskiego. Zastosowane objazdy nie ulegają likwidacji i w dalszym ciągu można z nich korzystać. Na wyjeździe z drogi tymczasowej w Kiełczowską będzie obowiązywał nakaz jazdy w prawo. Zamknięty pozostaje przejazd do ul. Bierutowskiej. Przepraszamy za utrudnienia, prosimy zwrócić uwagę na nowe oznakowanie

2012
lipiec04

Ograniczenia w ruchu na Psim Polu

W związku z trwającą przebudową ul. Bolesława Krzywoustego na odcinku od węzła z al. Jana III Sobieskiego do skrzyżowania z ulicami Bora Komorowskiego, Kiełczowską oraz Bierutowską w dniu 7 lipca 2012 r. rozpoczynają się roboty na centralnym skrzyżowaniu ulic Bora Komorowskiego z Bierutowską i Kiełczowską. Ruch na skrzyżowaniu zostanie znacznie ograniczony i skierowany objazdami. Przepraszamy za utrudnienia.

Wykonawca, firma SKANSKA, w tym etapie przystąpi do dalszej przebudowy skomplikowanego uzbrojenia podziemnego, a następnie budowy ronda na skrzyżowaniu, które chce wykonać jak najszybciej. Najważniejsze utrudnienia to ograniczenie możliwości wjazdu na Psie Pole od Bora Komorowskiego - tylko w prawo i zamknięcie wjazdu na Bolesława Krzywoustego od ulicy Bierutowskiej, natomiast ul. Kiełczowska będzie od Mulickiej jednokierunkowa. Prosimy zwrócić uwagę na oznakowanie.

Dla tego etapu realizacji obowiązywać będą następujące objazdy:

 • kierunek z centrum do Psiego Pola dla pojazdów do 3,5 t ulicami: al. Jana III Sobieskiego, Bora Komorowskiego, Bolesława Krzywoustego, Gorlicką, Mulicką, Kiełczowską;
 • kierunek z centrum do Psiego Pola dla pojazdów powyżej 3,5t: al. Jana III Sobieskiego, Bierutowską, drogą tymczasową pomiędzy Bierutowską a Kiełczowską do ul. Kiełczowskiej;
 • kierunek z ul. Kiełczowskiej do centrum dla pojazdów do 3,5 t pozostaje bez zmian;
 • kierunek z ul. Kiełczowskiej do centrum dla pojazdów powyżej 3,5t : drogą tymczasową, Bierutowską do al. Jana III Sobieskiego;

Od 7 lipca 2012 roku (sobota) zostaną wprowadzone zmiany tras linii autobusowych N, 131, 147, 251, 331, 904, 911, 914, 921, 931, 934, 936 i 944 w rejonie Psiego Pola.

2012
maj08

Zmiany organizacji ruchu w związku z przebudową ulicy Bolesława Krzywoustego - etap – 1.

Od 12 maja 2012 r. generalny wykonawca prac budowlanych firma SKANSKA przystępuje do zamknięcia fragmentu ulicy Bolesława Krzywoustego od skrzyżowania z al. Jana III Sobieskiego do Rynku na Psim Polu. Prace prowadzone będą przy wyłączonym ruchu kołowym na tym odcinku. Prosimy o przeparkowanie samochodów. Przepraszamy za utrudnienia.
Zmiany wprowadzane są w związku Przebudową ul. Bolesława Krzywoustego na odcinku od węzła z al. Jana III Sobieskiego do skrzyżowania z ulicami Bora Komorowskiego, Kiełczowską oraz Bierutowską. Cała inwestycja zaplanowana jest na 19 miesięcy.

Objazd dla pojazdów jadących z centrum został wyznaczony aleją Jana III Sobieskiego do łącznicy z wiaduktem w ciągu ulicy Bora Komorowskiego i następnie w kierunku ulic Bierutowskiej, Kiełczowskiej i Gorlickiej. Kierunek do centrum został wyznaczony z Psiego Pola i Zgorzeliska ulicą Bora Komorowskiego do al. Jana III Sobieskiego. Na tym etapie robót, w żaden sposób nie zostaje zaburzona obsługa Zakrzowa.

W związku z pracami remontowymi na ulicy Bolesława Krzywoustego wprowadzone zostają również zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej i tak:

 • Autobusy linii D, 128, 130, 141, 147 i 241 kursujące do Osiedla Sobieskiego, Zakrzowa, Pawłowic i Kłokoczyc, od C.H. Korona będą jeździły objazdem przez aleję Jana III Sobieskiego i następnie bezpośrednio wjadą na ulicę Bora Komorowskiego. W kierunku przeciwnym analogicznie -od ulicy Bora Komorowskiego autobusy zjadą na aleję Jana III Sobieskiego. Dla autobusów linii D zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek "Zakrzowska" przy skrzyżowaniu ulicy Bora Komorowskiego z ulicą Zakrzowską.
 • Autobusy linii N i 131 kursujące do pętli przy ulicy Litewskiej, od C.H. Korona będą kursowały objazdem aleją Jana III Sobieskiego i ulicą Bora Komorowskiego do ulicy Bolesława Krzywoustego. Dla tych autobusów zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek na ulicy Kiełczowskiej za skrzyżowaniem z ulicą Bolesława Krzywoustego. W kierunku przeciwnym od ulicy Bolesława Krzywoustego pojadą objazdem przez ulicę Bora Komorowskiego, nawrót na wysokości ulicy Zakrzowskiej i dalej aleją Jana III Sobieskiego (dodatkowy przystanek przy skrzyżowaniu z ulicą Kiełczowską).
 • Autobusy linii 251, 331, 911 i 921 kursujące do pętli przy ulicy Litewskiej i w kierunku Kiełczowa od C.H. Korona będą jeździły objazdem aleją Jana III Sobieskiego i ulicą Bora Komorowskiego do ulicy Bolesława Krzywoustego. W kierunku przeciwnym od ulicy Bolesława Krzywoustego pojadą objazdem przez ulicę Bora Komorowskiego, nawrót na wysokości ulicy Zakrzowskiej i dalej aleją Jana III Sobieskiego.
 • Autobusy linii 904 i 914 kursujące w kierunku Długołęki, od C.H. Korona będą kursowały objazdem aleją Jana III Sobieskiego i ulicą Bora Komorowskiego do ulicy Bolesława Krzywoustego. W kierunku przeciwnym od ulicy Bolesława Krzywoustego pojadą objazdem przez ulicę Bora Komorowskiego, nawrót na wysokości ulicy Zakrzowskiej i dalej aleją Jana III Sobieskiego (dodatkowy przystanek przy skrzyżowaniu z ulicą Kiełczowską).

2012
marzec23

Podpisany kontrakt na Rozbudowę ul. Bolesława Krzywoustego na odc. od al. Jana III Sobieskiego do ul. Kiełczowskiej - zad. 2 wraz z zagospodarowaniem rynku Psiego Pola

W dniu 22 marca 2012 r. został podpisanie kontraktu z firmą Skanska dla zadania Rozbudowa ul. Bolesława Krzywoustego na odc. od al. Jana III Sobieskiego do ul. Kiełczowskiej - zad. 2 wraz z zagospodarowaniem rynku Psiego Pola.

Wartość kontraktu wynosi 20 846 845,28 zł, w tym koszty Miasta - 16 148 641,78 zł i MPWiK - 4 698 203,50 zł. Przewidywany czas na realizację – 20 miesięcy.

Zakres robót (na rysunku oznaczone na czerwono):

 • Zmiana konstrukcji nawierzchni
 • Przebudowa chodników i zjazdów
 • Budowa ścieżek rowerowych
 • Przebudowa skrzyżowań: ulic B. Krzywoustego i Bora-Komorowskiego oraz ul. B. Krzywoustego, Kiełczowskiej i Bierutowskiej
 • Przebudowa oświetlenia ulicznego
 • Przebudowa kabli elektroenergetycznych
 • Przebudowa linii napowietrznych
 • Przebudowa kanalizacji deszczowej, sanitarnej
 • Przebudowa sieci wodociągowej
 • Przebudowa istniejącego gazociągu
 • Przebudowa kanalizacji teletechnicznej, budowa sieci MSRK
 • Tereny zielone
 • oraz

 • Zagospodarowanie Rynku Psiego Pola (na rysunku na niebiesko)

Nazwa zadania inwestycyjnego:

„Rozbudowa ul. Bolesława Krzywoustego na odc. od al. Jana III Sobieskiego do ul. Kiełczowskiej - zad. 2 wraz z zagospodarowaniem rynku Psiego Pola”

Tryb:

projekt - realizacja

Realizacja (projektu, robót budowlanych):

rozpoczęcie realizacji: I kw.2012

czas na realizację [miesięcy]: 20

koniec realizacji robót budowlanych: IV kw. 2013

Wartość brutto ogółem:

20 846 845,28 zł