Aktualności

2014
czerwiec04

Przez most Zwierzyniecki tylko w stronę Biskupina

W związku z przebudową ulicy Skłodowskiej-Curie i przygotowywaną przez ZDiUM naprawą torowiska tramwajowego w nocy 7/8 czerwca 2014r. planowane jest zwężenie mostu Zwierzynieckiego, co spowoduje, że ruch po nim będzie odbywał się tylko w jednym kierunku, od centrum. Wyjazd od strony Biskupina i Sępolna przez ulice Paderewskiego i Różyckiego, która będzie jednokierunkowa na odcinku od ul. Chopina do ul. Kochanowskiego. Jeden kierunek będzie obowiązywał także na alternatywnej drodze objazdu, na ul. Moniuszki, od ul. Czackiego do ul. Kochanowskiego. Wjazd w stronę Biskupina, poza mostem Zwierzynieckim, będzie możliwy także przez ul. Parkową (uwaga, Parkową nie da się dojechać do mostu Szczytnickiego), którą w obu kierunkach mają jeździć autobusy komunikacji zbiorowej. Komunikacja tramwajowa pozostaje bez zmian.


Przepraszamy za utrudnienia.

2014
kwiecień10

Wybrzeżem Pasteura tylko w jednym kierunku

W związku z trwającą przebudową ul. Skłodowskiej-Curie z piątku na sobotę 11/12 kwietnia 2014r. planowane jest wdrożenie organizacji ruchu zastępczego polegające na zamknięciu wjazdu w wybrzeże Pasteura od skrzyżowania z ul. Skłodowskiej-Curie, wybrzeżem Wyspiańskiego i mostem Zwierzynieckim. Na ok. 50-metrowym odcinku wybrzeża Pasteura od wymienionego wyżej skrzyżowania będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. Pozostaje możliwość wyjazdu z Pasteura.


Przepraszamy za utrudnienia.

2013
grudzień30

Zamknięcie ul. Skłodowskiej-Curie

W związku z planowaną inwestycją drogową od 4 stycznia 2014 roku planowane jest wyłączenie z ruchu ulicy Skłodowskiej-Curie na odcinku od ul. Norwida do mostu Zwierzynieckiego. W ramach rozpoczynanego zadania planuje się wydzielenie torowiska tramwajowego, budowę dwóch pasów jezdni, budowę nowych sygnalizacji świetlnych, przebudowę chodników, budowę ciągu pieszo-rowerowego i przebudowę wszystkich sieci. Planowany termin przywrócenia do ruchu – sierpień 2014r.


Na czas prowadzonych robót z ruchu zostanie wyłączony cały odcinek ulicy Skłodowskiej-Curie między mostem Zwierzynieckim a ul. Norwida. W ograniczonym zakresie możliwy pozostanie wyłącznie dojazd do posesji. Planowany objazd zamkniętej drogi: od mostu Zwierzynieckiego Wybrzeżem Wyspiańskiego oraz ulicami Smoluchowskiego i Norwida. Powrót dla jadących od centrum poprzez Wybrzeże Wyspiańskiego. Uwaga, na odcinku Wybrzeża Wyspiańskiego, od Norwida do Smoluchowskiego, zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Komunikacja obszaru zamkniętego w trójkącie Wybrzeże Pasteura, pl. Grunwaldzki, ul. Skłodowskiej-Curie zorganizowana zostanie za pośrednictwem Wybrzeża Pasteura, z możliwością wyjazdu przez pl. Grunwaldzki w lewo.


Przepraszamy za utrudnienia.

Nazwa zadania inwestycyjnego:

„Przebudowa ul. M. Skłodowskiej - Curie od ul. Cypriana Kamila Norwida do Mostu Zwierzynieckiego we Wrocławiu”

Tryb:

Projekt i realizacja

Realizacja:

ogłoszenie przetargu: II kw. 2013

otwarcie ofert: III kw. 2013

rozpoczęcie realizacji: IV kw. 2013

koniec realizcji: III kw. 2014

Wartość brutto ogółem:

19 466 358,84 zł

W tym:

Zakres Gminy Wrocław

15 525 463,44 zł

Zakres MPWiK

3 940 895,40 zł

Propozycja dofinansowania ze środków zewnętrznych:

-


Podane terminy i kwoty, w niektórych przypadkach mogą być korygowane.