Aktualności

2016
lipiec07

Uwaga, zmiany w ruchu na Nowych Żernikach

W od soboty 9 lipca 2016r. w związku z rozpoczęciem realizacji zadania Przebudowa ul. Białodrzewnej, Bukowej oraz Grabowej we Wrocławiu planowane są zmiany w organizacji ruchu. Otwarty ma być wjazd/wyjazd z ul. Grabowej w Kosmonautów oraz nowo wybudowana jezdnia będąca przedłużeniem ul Grabowej. Planowane jest zamknięcie ulic: Białodrzewnej od skrzyżowania z Bukową do Konińskiej, fragmentu Bukowej na odcinku prostopadłym do Kosmonautów oraz fragmentu Grabowej od skrzyżowania z Konińską (od strony Kosmonautów) do wysokości posesji nr 47. Komunikacja wewnątrz osiedla organizowana jest w porozumieniu z Wykonawcą.
Przepraszamy za utrudnienia.

2015
październik08

Zamknięcie przejazdu przez ul. Grabową

W od poniedziałku 12 października 2015 r. planowana jest zamknięcie przejazdu przez ul. Grabową. Utrudnienia spowodowane są robotami prowadzonymi w ramach budowy infrastruktury technicznej dla powstającego osiedla „Nowe Żerniki”, a czas ich trwania przewidywany jest do lutego 2016 r. Obsługa posesji zlokalizowanych przy Grabowej organizowana będzie na bieżąco przez plac budowy. Wykonawca ma też zapewnić dojście pieszym do ul. Kosmonautów.
Przepraszamy za utrudnienia

2015
lipiec24

Zwężenia na ul. Kosmonautów

W nocy z poniedziałku na wtorek 27/28 lipca 2015r. w ciągu ulicy Kosmonautów planowana jest modyfikacja geometrii jezdni w sąsiedztwie budowy mostu nad potokiem Ługowina – trzeba liczyć się ze zwężeniami. Dotychczasowa organizacja ruchu, po jednym pasie w każdym kierunku, pozostaje bez zmian. Przepraszamy za utrudnienia.

2015
czerwiec24

Do Leśnicy tylko autobusem

W związku z rozpoczęciem prac związanych z budową mostu nad potokiem Ługowina w ciągu ulicy Kosmonautów od soboty 27 czerwca 2015 roku planowane jest wstrzymanie komunikacji tramwajowej pomiędzy Pilczycami i Leśnicą. Utrudnienia przewidywane są do końca wakacji. Prowadzone roboty nie powinny mieć większego wpływu na ruch samochodowy, aczkolwiek w sąsiedztwie robót układ drogowy będzie nieco zmodyfikowany, przejazd ma się odbywać po łuku. Przepraszamy za utrudnienia.

Tramwaje linii 10 i 20 mają dojeżdżać tylko do pętli na Pilczycach. Pomiędzy Pilczycami a Leśnicą planowane jest uruchomienie zastępczej linii autobusowej 710. Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 10, 20 lub w autobusie linii 701 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 710. Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 80 minut.

2015
marzec20

Utrudnienia na ul. Kosmonautów

W związku z podłączeniem do nowego torowiska w ramach realizacji zadania „Przebudowa ul. Kosmonautów w ciągu drogi Krajowej nr 94 we Wrocławiu w zakresie budowy skrzyżowania z Trasą Targową wraz z budową i przebudową niezbędnej infrastruktury na potrzeby skomunikowania układu drogowego z osiedlem Nowe Żerniki (WUWA 2)”, planowane jest wstrzymanie ruchu tramwajowego od godz. 20 w piątek 20 marca 2015 r. do porannych wyjazdów w poniedziałek 23 marca 2015 r. Tramwaje kursujące do Leśnicy będą miały trasy skrócone do pętli na Pilczycach. Pomiędzy Pilczycami a Leśnicą zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa 710, która będzie kursowała z częstotliwością co 10 minut.

Kolejne nocne ograniczenia w ruchu na ulicy Kosmonautów planowane są w związku z koniecznością ułożenia nawierzchni. Prace prowadzone mają być w godzinach nocnych od 23:00-5:00 w dniach 23/24 i 24/25 marca. W tym czasie ulicą Kosmonautów będzie możliwy wyłącznie ruch od centrum, w przeciwnym kierunku samochody będą kierowane objazdem przez ulicę Królewiecką. Przepraszamy za utrudnienia

2014
październik7

Tramwaj na Leśnicę zmienia torowisko

Rozpoczyna się operacja podłączenia torowiska tymczasowego, które na wysokości powstającego osiedla Żerniki Nowe połączy Leśnicę z centrum. W związku z tym w sobotę 11 października 2014r. w obu kierunkach nie będą kursowały tramwaje aby można była przyłączyć tor południowy, prowadzący do centrum. Komunikacja będzie odbywała się w tym dniu autobusami zastępczymi. Prace na torowisku będą trwały od godziny 0.30 w sobotę do godziny 3.00 w niedzielę. W piątek 10 października oraz w niedzielę 12 października ruch tramwajowy będzie funkcjonował bez zmian. Analogiczna przerwa w kursowaniu tramwajów zaplanowana jest na niedzielę 19 października 2014r. – do godz. 3 w poniedziałek, ma być wtedy podłączony tymczasowy tor północny, w stronę Leśnicy. Przepraszamy za utrudnienia.

Nazwa zadania inwestycyjnego:

„03730 - Przebudowa ul. Kosmonautów w ciągu drogi Krajowej nr 94 we Wrocławiu w zakresie budowy skrzyżowania z Trasą Targową wraz z budową i przebudową niezbędnej infrastruktury na potrzeby skomunikowania układu drogowego z osiedlem Nowe Żerniki (WUWA 2)”
Część nr 1 Przebudowa ul. Kosmonautów w ciągu drogi Krajowej nr 94 we Wrocławiu w zakresie budowy skrzyżowania z Trasą Targową wraz z budową i przebudową niezbędnej infrastruktury

Tryb:

Projektowanie, Realizacja Robót Budowlanych

Prace przygotowawcze (koncepcja, PFU, decyzja środowiskowa, decyzja lokalizacyjna):

oogłoszenie przetargu (zamówienie do 14 tyś. euro): I kw. 2013

otwarcie ofert: I kw. 2013

rozpoczęcie realizacji: I kw. 2013

czas na realizację [miesięcy]: I kw. 2013

koniec realizcji: I kw. 2013

Realizacja (realizacja projektu, robót budowlanych):

Prace Projektowe:

ogłoszenie przetargu:24 kwietnia 2013

otwarcie ofert:05 czerwca 2013

rozpoczęcie realizacji (projektowania): 05.06.2013

czas na realizację [miesięcy]: 14 miesięcy

koniec realizcji: II kw. 2014

Roboty budowlane:

ogłoszenie przetargu:26 luty 2014

otwarcie ofert:20 marca 2014

rozpoczęcie realizacji: 06.2014

koniec realizcji: II kw. 2015

Wartość brutto ogółem (obu etapów) zgodnie z WPI [PLN]:

29 117 123,00 PLN (kwota łącznie z MPWiK S.A.)

Propozycja dofinansowania ze środków zewnętrznych:

Nie dotyczy